بلاگ

هوشمند سازی ساختمان

2 جولای, 2019 توسط در آموزش, اخبار علمی و تکنولوژی
هوشمند سازی ساختمان

 کنترل هوشمندانه ساختمان از طریق هوشمند سازی

اساس تکنولوژی مدرن ساختمانی، به این بر می‌گردد که بتوان دو جنبه کاری و شخصی زندگی را به طور هوشمندانه کنترل کرد و در حین این فرآیند، علاقه‌های شخصی و سبک زندگی را نیز در نظر گرفت. آسایش، اقتصاد، بهینه سازی انرژی و شکل و شمایل، همگی ابعادی مهم هستند. قابلیت‌های شبکه هوشمند ساز مانند کنترل نور، دما، امنیت و لوازم صوتی تصویری، آن را برای کنترل هوشمندانه و مرکزی مناسب می‌سازد.

عملیات شبکه‌ای

کارکرد انفرادی و مرکزی تکنولوژی در خانه شما

تکنولوژی هوشمند  ساختمان دنیای کار و زندگی شخصی را تحت شبکه‌ای از دستگاه‌های ارتباطی ترکیب می‌‌کند. با این روش به راحتی می توان میزان روشنایی داخلی، دما، سایبان و پرده‌ها، امنیت و لوازم صوتی و تصویری را بر حسب نیاز شخصی کنترل کرد:

 1. روشنایی 
  چراغ‌های خانه را به صورت انفرادی برای ایجاد شرایط مناسب خاموش یا روشن کنید.
 2. هوای اتاق
  تهویه، سیستم گرمادهی، سایبان و پرده‌ها، همگی یکپارچه و به صورت هوشمندانه کنترل می‌شوند تا شرایط جوی مناسبی را ارائه دهند.
 3. دمای اتاق
  دمایی مناسب به همراه مصرف کم انرژی تحت کنترل واحد، برای هر اتاق بسته به نیاز شما.
 4. کنترل سایبان‌ها 
  سایبان‌های منزلتان را با سنسورهای روشنایی، باد و باران کنترل کنید.
 5. امنیت
  در هر شرایطی اخطارهایی مربوط به دزدی، آتش سوزی، دود و نشتی گاز و آب دریافت کنید.
 6. بصری سازی
  هنگامی که از خانه بیرون می‌روید یا قصد خواب دارید خیالتان راحت باشد که همه در و پنجره‌ها بسته و قفل هستند و همه وسایل الکترونیکی نیز خاموش‌اند.

 

صفحه کنترل لمسی

امکانات اتاق و لوازم صوتی و تصویری را به راحتی با صفحه‌های لمسی کنترل کنید. تکنولوژی‌های ساختمانی هیچ وقت به این راحتی قابل کنترل نبوده‌اند. این سهولت حاصل یک فلسفه عملیاتی آسان و دستگاه‌های مدرن نمایشی دارای صفحه لمسی راحت است که بسته به نیاز شما تغییر می‌کنند.

استفاده از دستگاه‌ها با استفاده از صفحه‌های لمسی

همه نمایشگرهای هوشمندساختمان، دارای یک رابط کاربر یک شکل هستند. کنترل امکانات از طریق صفحه‌های لمسی بسیار راحت و ساده است. بسته به استفاده‌های کاربر، نمایشگرهای هوشمند در اندازه‌های متنوع با امکانات متفاوت وجود دارد.

فلسفه عملیاتی

کنترل سیستم‌های هوشمند به راحتی قابل مدیریت است. ساختار رابط کاربری به طور منطقی بر اساس کارایی، اتاق‌ها و گرایشات تنظیم شده‌اند. به علت استفاده از اصول یک شکل، طریقه انجام عملیات، فارغ از نوع صفحه، یکسان است و کاربر تنها یکبار نیاز به یادگیری عملیات‌های جدید دارد.

عناصر رسانه‌ای را به راحتی با فناوری ساختمانی خود، یکپارچه کنید

از امکانات سیستم هوشمند ساز خود، برای تفریحات و سرگرمی استفاده کنید. HIFI، تلویزیون و اینترنت به فناوری ساختمانی شما متصل‌اند. در آینده می‌توانید رسانه‌های منزل خود را به سادگی در کنار روشنایی، پرده‌ها و سایبان و دمای محیط، مدیریت و تنظیم کنید. شرایطی از این آسان‌تر امکان پذیر نیست.

کاربری چند اتاقه

اتاق‌ها موزیکال می‌شوند! زمانی که از کاربری چند اتاقه هوشمند خود استفاده می‌کنید، می‌توانید در آشپزخانه به رادیو، در اتاقِ نشمین به یک کنسرت کلاسیک و در اتاق کودک به یک داستان، گوش فرا دهید. فرقی نمی‌کند این سیستم به صورت مرکزی کنترل شود یا از یک اتاق، شما می‌توانید عنوان و صدای موسیقی مورد نظر خود را در هر اتاقی که هستید به راحتی انتخاب کنید.

یکپارچه سازی سیستم چندرسانه‌ای

بهینگی در مصرف انرژی
با فناوری ساختمانی هوشمند ، مصرف انرژی را به صورت سیستمی‌کاهش بدهید
مصرف به صرفه انرژی، یک مسئولیت همگانی است و هدف اصلی آن، حفاظت از محیط زیست است. سیستم مدیریت انرژی هوشمند می‌تواند از این لحاظ کمک شایانی به افراد ارائه دهد.

بهینگی شبکه‌ای
در صورتی که کاربری‌های اتاق‌ها به صورت هوشمند با یکدیگر شبکه سازی شده باشد، بهینگیِ بیشتری در مصرف انرژی ایجاد می‌شود. کنترل خودکار دما، روشنایی و سایبان‌ها می‌تواند در عین ایجادِ راحتی و رفاه، به کاهش مصرف برق و هزینه‌های گرمایش کمک کند.

اندازه‌گیری هوشمند
از طریق ثبت و ضبط، بررسی و بصری‌سازیِ مداوم مصرف برق، گاز و آب، می‌توانید ساعات و شرایطی که در آن‌ها صرفه جویی امکان پذیر است را پیدا کنید. کاربری‌ها، فرایندها و آمارِ مرتبط، روی صفحه نمایشگرِ لمسی و به راحت‌ترین شیوه، قابل مشاهده هستند.

امنیت

با فناوری هوشمند ساختمانی، احساس امنیت کنید

با فناوری هوشمند ساختمان خود، هر شب خوابی آرام و راحت خواهید داشت. شبیه سازیِ حضورِ هوشمند در کنار فناوری اطلاع رسانی خطرات و دوربین مدار بسته، به شما بیشترین احساس امنیت و آرامش را حتی زمانی که خانه نیستید، خواهد داد.

فناوری اطلاع رسانی

با این سیستم ها می‌توانید بسته بودن در و پنجره‌ها را نیز چک کنید. دوربین‌های مخصوص، تصاویر کل ساختمان شما را ضبط می‌کنند و زمانی که خطری پیش بیاید شما را بلافاصله مطلع خواهند کرد. می‌توانید سیستم اطلاع رسانی و مدار بسته را به راحتی با اجزای عملیاتی هوشمند ساز کنترل کنید.

شبیه سازیِ حضور

با سیستم شبیه سازیِ حضورِ هوشمند، می‌توانید در تعطیلات خود نیز احساس امنیت کنید. کنترل خودکار و برنامه ریزی شده روشنایی، پرده‌ها و سایبان‌ها، باعث می‌شوند کسی متوجه عدم حضور ساکنین در منزل، نشود.

شرکت طراحان شبکه آمل با به کارگیری و تلفیق جدیدترین روش‌ها منطبق بر استاندارد هوشمند سازی، از طریق هوشمندسازی ساختمان، فضایی امن و راحت را برای ساکنین محیط‌های مختلف اعم از اداری، خانگی و … فراهم می‌کند. بر اساس استاندارد هوشمند ساز، امکان کنترل یکپارچه تمام سیستم های موجود در ساختمان، مانند روشنایی، سرمایش و گرمایش و … وجود دارد.

مشاوره رایگان 5 - 2501 4415 011

در صورت نیاز به مشاوره در زمینه هوشمند سازی ساختمان لطفا با شماره های فوق تماس بگیرید

  گروه طراحان شبکه باسابقه درخشان در ارائه خدمات انفورماتيک به سازمانهای دولتی وغیر دولتی ، دانشگاهها و تمامي نهادهاي مملکتي که هريک به نوعي از سرويسهاي فوق بهره مي‌گيرند ، فعاليت مينمايد . دراين راستا، سرويس‌دهي سريع ، مطمئن همراه با پشتيباني و خدمات فني از اهداف اين گروه مي‌باشد. درنهايت اهداف اين مجموعه ، تهيه راه حل جامع (Total Solution) بر اساس نياز مصرف کننده مي‌باشد،

  اين گروه در حال حاضر دارای دفترمرکزي ، دفتر فني و خدمات پس از فروش ، واحد تحويل كالا و نمايندگان فروش در سطح شهرستانها و دفاتر نمايندگي بوده است.

  تلفن:

  44152501-5 011

  آدرس:

  مازندران – آمل – میدان قائم – مجتمع آنا – طبقه 4
  سبد خرید